Зареждане...
Зареждане на прогноза...

Супрастил – 2005 ЕООД

Ч.З.В.

Често Задавани Въпроси

Топлоизолация

Колко бих спестил от разходите за отопление, ако си направя топлоизолация?
Качествената топлоизолация комбинирана с добра дограма според наши клиенти води от 40 до 70% намаляване разходите за отопление.
Какъв вид топлоизолация да избера?
В последните години в строителната практика се наложи мнението, че така наречени “дишащи“ изолации са по-подходящи за жилищни помещения. „Дишащи“ топлоизолации са фасадният стиропор, каменната вата и Neopor.
Трябва ли първо да си сменя дограмата преди да си направя топлоизолация?
Ако сте решили скоро да подменяте дограмата по-добре го направете преди това, тъй като, ако отложите има опасност да нарушите цялостта на изолацията. Ако все пак Ви се наложи след това, консултирайте се със специалист от “Супрастил-2005” ЕООД, за да избегнете поражения върху изолацията!
Трябва ли да си взема отпуска докато ми правите топлоизолацията?
Не е необходимо да си хабите отпуската. Работата е по фасадата и не е нужен достъп до жилището!
Ще изчезне ли мухълът след като си направя топлоизолация?
Ако изолацията е направена качествено ще предотврати конденза и появата на мухъл по стените.
Какво трябва да направя, ако съм решил да си изолирам жилището?
Свържете се с нас, за да Ви се насрочи оглед с техническо лице в удобно за вас време. На място ще Ви се даде допълнителна консултация за изолацията съобразена със спецификата на Вашето жилище и ще Ви се изготви оферта.
Възможно ли е полагане на топлоизолация през зимния сезон?
В съвременното строителство използването на продукти и добавки зимна формула не пречат на качественото полагане с краен ефект на топлоизолиране. Фирмата ни извършва безплатна консултация на обекта и изготвя оферта с подходящи материали за конкретния обект!
Коя е най-подходящата дебелина на изолационните плоскости?
В България законово приетият минимум за дебелината на изолационните плоскости е 8 см, но всичко зависи от предпочитанията и възможностите на клиентите. Цените нарастват пропорционално на увеличаването на дебелината и плътността на материалите. А когато санирането на сградата е финансирано с банков кредит за енергийна ефективност, законовите изисквания се спазват стриктно, за да бъдат изпълнени условията и съответно да бъде отпуснат кредита на клиента.
Кой е най-подходящият сезон за полагане на топлоизолация?
Най-общо казано това са пролетта, лятото и ранната есен, или като месеци от април до октомври-ноември, но всичко е много относително и зависи от температурата на въздуха. Минималната температура, над която е препоръчително да се полага топлоизолация е 5°C. Във всички останали случаи, когато атмосферните условия позволяват работа на открито е възможно да се извършва саниране на сградите. А защо не е препоръчително да се монтира топлоизолация под 5°C вижте тук.
Известие за бисквитки